Toshiba Semiconductor and Storage TA48S033AF(T6L1,Q)
Part No.:
TA48S033AF(T6L1,Q)
Manufacturer:
Toshiba Semiconductor and Storage
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
TO-252-6, DPAK (5 Leads + Tab)
Datasheet:
Chuangxin CloudTA48S033AF(T6L1,Q).pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 1A 5HSIP
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
TO-252-6, DPAK (5 Leads + Tab)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
16V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.68V @ 1A (Typ)
Current - Output:
1A
Current - Quiescent (Iq):
1.7 mA
Current - Supply (Max):
20 mA
PSRR:
63dB (120Hz)
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
5-HSIP
Datasheet:
1. How to order TA48S033AF(T6L1,Q) on Chuangxin Cloud?
3. Are the TA48S033AF(T6L1,Q) price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TA48S033AF(T6L1,Q)?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TA48S033AF(T6L1,Q)
Part Number TA48S033AF(T6L1,Q)
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Series -
Package/Case TO-252-6, DPAK (5 Leads + Tab)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 16V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.68V @ 1A (Typ)
Current - Output 1A
Current - Quiescent (Iq) 1.7 mA
Current - Supply (Max) 20 mA
PSRR 63dB (120Hz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 150°C