Vishay Sprague T97E337K010EAA
Part No.:
T97E337K010EAA
Description:
CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
35mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.173" (4.40mm)
Qualification:
1. How to order T97E337K010EAA on Chuangxin Cloud?
3. Are the T97E337K010EAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97E337K010EAA?
Image T97E337K010EAA
Part Number T97E337K010EAA
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max) 0.173" (4.40mm)