Vishay Sprague T95V155M035HZSL
Part No.:
T95V155M035HZSL
Package:
1410 (3727 Metric)
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 35V 1410
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
V
Qualification:
1. How to order T95V155M035HZSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the T95V155M035HZSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95V155M035HZSL?
Image T95V155M035HZSL
Part Number T95V155M035HZSL
Product Status Active
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)