Vishay Sprague T95S106M004EZSL
Part No.:
T95S106M004EZSL
Package:
1507 (3718 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 20% 4V 1507
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
S
Qualification:
1. How to order T95S106M004EZSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the T95S106M004EZSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95S106M004EZSL?
Image T95S106M004EZSL
Part Number T95S106M004EZSL
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)