Vishay Sprague T95R476M035LSBL
Part No.:
T95R476M035LSBL
Description:
CAP TANT 47UF 20% 35V 2824
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
320mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Qualification:
1. How to order T95R476M035LSBL on Chuangxin Cloud?
3. Are the T95R476M035LSBL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95R476M035LSBL?
Image T95R476M035LSBL
Part Number T95R476M035LSBL
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 320mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)