Vishay Sprague T95R336M035LZAS
Part No.:
T95R336M035LZAS
Description:
CAP TANT 33UF 20% 35V 2824
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
280mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Qualification:
1. How to order T95R336M035LZAS on Chuangxin Cloud?
3. Are the T95R336M035LZAS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95R336M035LZAS?
Image T95R336M035LZAS
Part Number T95R336M035LZAS
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 280mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)