Vishay Sprague T95R226M050ESBL
Part No.:
T95R226M050ESBL
Description:
CAP TANT 22UF 20% 50V 2824
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
300mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Qualification:
1. How to order T95R226M050ESBL on Chuangxin Cloud?
3. Are the T95R226M050ESBL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95R226M050ESBL?
Image T95R226M050ESBL
Part Number T95R226M050ESBL
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)