Vishay Sprague T95R226M050EABS
Part No.:
T95R226M050EABS
Description:
CAP TANT 22UF 20% 50V 2824
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
390mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Qualification:
1. How to order T95R226M050EABS on Chuangxin Cloud?
3. Are the T95R226M050EABS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95R226M050EABS?
Image T95R226M050EABS
Part Number T95R226M050EABS
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 390mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)