Vishay Sprague T95R156K050CABL
Part No.:
T95R156K050CABL
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 15UF 10% 50V 2824
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
350mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order T95R156K050CABL on Chuangxin Cloud?
3. Are the T95R156K050CABL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95R156K050CABL?
Image T95R156K050CABL
Part Number T95R156K050CABL
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 350mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)