Vishay Sprague T95R127K020EBBL
Part No.:
T95R127K020EBBL
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 120UF 10% 20V 2824
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
80mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order T95R127K020EBBL on Chuangxin Cloud?
3. Are the T95R127K020EBBL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95R127K020EBBL?
Image T95R127K020EBBL
Part Number T95R127K020EBBL
Product Status Active
Capacitance 120 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)