Amphenol Anytek T41204500000G
Part No.:
T41204500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudT41204500000G.pdf
Description:
TERM BLK 12P SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
T4
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
12-20 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Features:
Color:
Green
Datasheet:
1. How to order T41204500000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the T41204500000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T41204500000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of T41204500000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image T41204500000G
Part Number T41204500000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series T4
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 12
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 10 A
Voltage 300 V