Littelfuse Inc. SZSMF4L17AT1G
Part No.:
SZSMF4L17AT1G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
Chuangxin CloudSZSMF4L17AT1G.pdf
Description:
ZEN TVS 400W 17V UNI SOD-123FL
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
SOD-123F
Series:
SZSMF4L
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order SZSMF4L17AT1G on Chuangxin Cloud?
3. Are the SZSMF4L17AT1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZSMF4L17AT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZSMF4L17AT1G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SZSMF4L17AT1G
Part Number SZSMF4L17AT1G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case SOD-123F
Series SZSMF4L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.5A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)