Littelfuse Inc. SZSMF4L16AT1G
Part No.:
SZSMF4L16AT1G
Datasheet:
Chuangxin CloudSZSMF4L16AT1G.pdf
Description:
ZEN TVS 400W 16V UNI SOD-123FL
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SZSMF4L16AT1G on Chuangxin Cloud?
3. Are the SZSMF4L16AT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZSMF4L16AT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZSMF4L16AT1G.
Image SZSMF4L16AT1G
Part Number SZSMF4L16AT1G
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.4A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)