Littelfuse Inc. SZSMF4L14CAT1G
Part No.:
SZSMF4L14CAT1G
Datasheet:
Chuangxin CloudSZSMF4L14CAT1G.pdf
Description:
ZEN TVS 400W 14V BI SOD-123FL T
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SZSMF4L14CAT1G on Chuangxin Cloud?
3. Are the SZSMF4L14CAT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZSMF4L14CAT1G?
Image SZSMF4L14CAT1G
Part Number SZSMF4L14CAT1G
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.2A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)