Littelfuse Inc. SZNS6A64AFT3G
Part No.:
SZNS6A64AFT3G
Datasheet:
Chuangxin CloudSZNS6A64AFT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMA-FL
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
280pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SZNS6A64AFT3G on Chuangxin Cloud?
3. Are the SZNS6A64AFT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZNS6A64AFT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZNS6A64AFT3G.
Image SZNS6A64AFT3G
Part Number SZNS6A64AFT3G
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.8A
Power - Peak Pulse 500W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 280pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)