Littelfuse Inc. SZNS6A28AFT3G
Part No.:
SZNS6A28AFT3G
Datasheet:
Chuangxin CloudSZNS6A28AFT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA-FL
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.2A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
590pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SZNS6A28AFT3G on Chuangxin Cloud?
3. Are the SZNS6A28AFT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZNS6A28AFT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZNS6A28AFT3G.
Image SZNS6A28AFT3G
Part Number SZNS6A28AFT3G
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.2A
Power - Peak Pulse 500W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 590pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)