Littelfuse Inc. SZNS6A15AFT3G
Part No.:
SZNS6A15AFT3G
Datasheet:
Chuangxin CloudSZNS6A15AFT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMA-FL
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
1020pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SZNS6A15AFT3G on Chuangxin Cloud?
3. Are the SZNS6A15AFT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZNS6A15AFT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZNS6A15AFT3G.
Image SZNS6A15AFT3G
Part Number SZNS6A15AFT3G
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20A
Power - Peak Pulse 500W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 1020pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)