Littelfuse Inc. SZ1SMB48AT3G
Part No.:
SZ1SMB48AT3G
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudSZ1SMB48AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Capacitance @ Frequency:
365pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMB
Datasheet:
1. How to order SZ1SMB48AT3G on Chuangxin Cloud?
3. Are the SZ1SMB48AT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZ1SMB48AT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZ1SMB48AT3G.
Image SZ1SMB48AT3G
Part Number SZ1SMB48AT3G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.7A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency 365pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)