Littelfuse Inc. SZ1SMA54AT3G
Part No.:
SZ1SMA54AT3G
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudSZ1SMA54AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMA
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SZ1SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.6A
Power - Peak Pulse:
400W
Capacitance @ Frequency:
240pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMA
Datasheet:
1. How to order SZ1SMA54AT3G on Chuangxin Cloud?
3. Are the SZ1SMA54AT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZ1SMA54AT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZ1SMA54AT3G.
Image SZ1SMA54AT3G
Part Number SZ1SMA54AT3G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SZ1SMA
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.6A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency 240pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)