Suntsu Electronics, Inc SXT83418CB07-29.4912M
Part No.:
SXT83418CB07-29.4912M
Package:
4-SOJ, 5.5mm pitch
Datasheet:
Chuangxin CloudSXT83418CB07-29.4912M.pdf
Description:
CRYSTAL 29.4912M 18PF SMD
Package/Case:
4-SOJ, 5.5mm pitch
Frequency:
29.4912 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)
Datasheet:
1. How to order SXT83418CB07-29.4912M on Chuangxin Cloud?
3. Are the SXT83418CB07-29.4912M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SXT83418CB07-29.4912M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series SXT834 SXT834 SXT834 SXT834 SXT834
Package/Case 4-SOJ, 5.5mm pitch 4-SOJ, 5.5mm pitch 4-SOJ, 5.5mm pitch 4-SOJ, 5.5mm pitch 4-SOJ, 5.5mm pitch
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 29.4912 MHz 29.4912 MHz 29.4912 MHz 29.4912 MHz 29.4912 MHz
Frequency Stability ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
Frequency Tolerance ±25ppm ±25ppm ±25ppm ±25ppm ±25ppm
Load Capacitance 18pF 18pF 18pF 18pF 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms
Operating Mode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
Operating Temperature 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm) 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm) 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm) 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm) 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm) 0.098" (2.50mm) 0.098" (2.50mm) 0.098" (2.50mm) 0.098" (2.50mm)