Suntsu Electronics, Inc SXT2247DD38-20.000M
Part No.:
SXT2247DD38-20.000M
Datasheet:
Chuangxin CloudSXT2247DD38-20.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 20.000MHZ 7 PF SMD
Series:
SXT224
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order SXT2247DD38-20.000M on Chuangxin Cloud?
3. Are the SXT2247DD38-20.000M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SXT2247DD38-20.000M?
Image SXT2247DD38-16.000M SXT2247DD38-20.000M
Part Number SXT2247DD38-16.000M SXT2247DD38-20.000M
Manufacturer Suntsu Electronics, Inc Suntsu Electronics, Inc
Series SXT224 SXT224
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 20 MHz 20 MHz
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Frequency Tolerance ±20ppm ±20ppm
Load Capacitance 7pF 7pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms 80 Ohms
Operating Mode Fundamental Fundamental
Operating Temperature -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) 0.026" (0.65mm)