Suntsu Electronics, Inc SXT2148FE48-26.000M
Part No.:
SXT2148FE48-26.000M
Datasheet:
Chuangxin CloudSXT2148FE48-26.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 26.000MHZ 8 PF SMD
Frequency:
26 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Datasheet:
1. How to order SXT2148FE48-26.000M on Chuangxin Cloud?
3. Are the SXT2148FE48-26.000M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SXT2148FE48-26.000M?
Frequency 26 MHz 26 MHz 26 MHz 26 MHz 26 MHz
Frequency Stability ±15ppm ±15ppm ±15ppm ±15ppm ±15ppm
Frequency Tolerance ±10ppm ±10ppm ±10ppm ±10ppm ±10ppm
Load Capacitance 8pF 8pF 8pF 8pF 8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms
Operating Mode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)