SWPA5020S9R1MT.pdf
SWPA5020S9R1MT.pdf
| Image | |
| Part Number | SWPA5020S9R1MT |
| Manufacturer | Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. |
| Series | SWPA |
| Package/Case | Nonstandard |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 9.1 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.55 A |
| Current - Saturation (Isat) | 1.7A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 143mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 24MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |