Cosel USA, Inc. SUW1R52412BP
Part No.:
SUW1R52412BP
Datasheet:
Chuangxin CloudSUW1R52412BP.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 24V 1.6W
Series:
SUW (1.5W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
65mA, 65mA
Power (Watts):
1.6 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
75%
Datasheet:
1. How to order SUW1R52412BP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SUW1R52412BP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SUW1R52412BP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SUW1R52412BP.
Image SUW1R52412BP
Part Number SUW1R52412BP
Manufacturer Cosel USA, Inc.
Series SUW (1.5W)
Package/Case 6-SMD Module
Packaging Box
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 65mA, 65mA
Power (Watts) 1.6 W
Voltage - Isolation 500 V
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 75%