Cosel USA, Inc. SUW1R50515B
Part No.:
SUW1R50515B
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
6-SMD Module
Datasheet:
Chuangxin CloudSUW1R50515B.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 1.5W
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
SUW (1.5W)
Package/Case:
6-SMD Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
9V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
50mA, 50mA
Power (Watts):
1.5 W
Voltage - Isolation:
500 V
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
72%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
Datasheet:
Chuangxin CloudSUW1R50515B.pdf
1. How to order SUW1R50515B on Chuangxin Cloud?
3. Are the SUW1R50515B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SUW1R50515B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SUW1R50515B.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SUW1R50515B SUW1R50515BP
Part Number SUW1R50515B SUW1R50515BP
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series SUW (1.5W) SUW (1.5W)
Package/Case 6-SMD Module 6-SMD Module
Packaging Box Box
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 2 2
Voltage - Input (Min) 4.5V 4.5V
Voltage - Input (Max) 9V 9V
Voltage - Output 1 15V 15V
Voltage - Output 2 -15V -15V
Voltage - Output 3 - -
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 50mA, 50mA 50mA, 50mA
Power (Watts) 1.5 W 1.5 W
Voltage - Isolation 500 V 500 V
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 72% 72%