Image SUCS6483R3C SUCS6483R3C-C
Part Number SUCS6483R3C SUCS6483R3C-C
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series SUCS (6W) SUCS (6W)
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tray Tray
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 36V 36V
Voltage - Input (Max) 76V 76V
Voltage - Output 1 3.3V 3.3V
Voltage - Output 2 - -
Voltage - Output 3 - -
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 1.35A 1.35A
Power (Watts) - -
Voltage - Isolation 500 V 500 V
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP Remote On/Off, OCP
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 77% 77%