Eaton - Electronics Division STS521120U351AH
Part No.:
STS521120U351AH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-79, SOD-523
Description:
TVS DIODE 12VWM 25VC SOD523
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Series:
ST
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
25V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
120W
Power Line Protection:
No
Applications:
CAN, Ethernet, Telecom
Capacitance @ Frequency:
35pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-523
1. How to order STS521120U351AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the STS521120U351AH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STS521120U351AH?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image STS521120U351AH
Part Number STS521120U351AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SC-79, SOD-523
Series ST
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 120W
Power Line Protection No
Applications CAN, Ethernet, Telecom
Capacitance @ Frequency 35pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)