Eaton - Electronics Division STN202150U952
Part No.:
STN202150U952
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS Diodes
Package:
3-PowerUDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudSTN202150U952.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 35VC 3DFN
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
3-PowerUDFN
Series:
ST
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
2
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
150A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
4500W (4.5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
950pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
3-DFN (2x2)
Datasheet:
1. How to order STN202150U952 on Chuangxin Cloud?
3. Are the STN202150U952 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STN202150U952?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STN202150U952.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image STN202150U952
Part Number STN202150U952
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case 3-PowerUDFN
Series ST
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 2
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 150A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 4500W (4.5kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 950pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)