SMC Diode Solutions STB30200C
Part No.:
STB30200C
Datasheet:
Chuangxin CloudSTB30200C.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V D2PAK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
160 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Datasheet:
Chuangxin CloudSTB30200C.pdf
1. How to order STB30200C on Chuangxin Cloud?
3. Are the STB30200C price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STB30200C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STB30200C.
7.How to contact us to get technical supports, such as STB30200C pin diagram, STB30200C datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image STB30200C
Part Number STB30200C
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 160 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C