SMC Diode Solutions STB30150C
Part No.:
STB30150C
Datasheet:
Chuangxin CloudSTB30150C.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
150 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.36 V @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 µA @ 150 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Datasheet:
Chuangxin CloudSTB30150C.pdf
1. How to order STB30150C on Chuangxin Cloud?
3. Are the STB30150C price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STB30150C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STB30150C.
7.How to contact us to get technical supports, such as STB30150C pin diagram, STB30150C datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image STB30150C
Part Number STB30150C
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.36 V @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 150 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C