Stackpole Electronics Inc CSRT2512FT68L0-UP
Part No.:
CSRT2512FT68L0-UP
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCSRT2512FT68L0-UP.pdf
Description:
RES 0.068 OHM 1% 3.5W 2512
Series:
CSRT
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
68 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3.5W
Composition:
Thin Film
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 170°C
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)
Datasheet:
1. How to order CSRT2512FT68L0-UP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CSRT2512FT68L0-UP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CSRT2512FT68L0-UP?
Image CSRT2512FT68L0-UP
Part Number CSRT2512FT68L0-UP
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series CSRT
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 68 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 3.5W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)