CSRT2512FT68L0-UP.pdf
CSRT2512FT68L0-UP.pdf
| Image |  |
| Part Number | CSRT2512FT68L0-UP |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CSRT |
| Package/Case | 2512 (6432 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 68 mOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 3.5W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 170°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 |
| Ratings | 2512 |
| Size / Dimension | 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.033" (0.85mm) |