Stackpole Electronics Inc CSR1225FTR330
Part No.:
CSR1225FTR330
Datasheet:
Chuangxin CloudCSR1225FTR330.pdf
Description:
RES 0.33 OHM 1% 3W 1225
Resistance:
330 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)
Datasheet:
1. How to order CSR1225FTR330 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CSR1225FTR330 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CSR1225FTR330?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CSR1225FTR330.
Image CSR1225FTR330
Part Number CSR1225FTR330
Product Status Active
Resistance 330 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 3W
Composition Thick Film
Features Current Sense
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1225
Size / Dimension 0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)