CSR1225FTR330.pdf
CSR1225FTR330.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CSR1225FTR330.
| Image |  |
| Part Number | CSR1225FTR330 |
| Product Status | Active |
| Resistance | 330 mOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 3W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Current Sense |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 1225 |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.041" (1.05mm) |