YAGEO SR1210JR-7W560RL
Part No.:
SR1210JR-7W560RL
Datasheet:
Chuangxin CloudSR1210JR-7W560RL.pdf
Description:
RES 560 OHM 5% 3/4W 1210
Resistance:
560 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)