SR1210JR-7W100RL.pdf
SR1210JR-7W100RL.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | YAGEO | YAGEO | YAGEO | YAGEO | YAGEO |
| Series | SR | SR | SR | SR | SR |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power (Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Ratings | 1210 | 1210 | 1210 | 1210 | 1210 |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm) | 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm) | 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm) | 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm) | 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) | 0.026" (0.65mm) | 0.026" (0.65mm) | 0.026" (0.65mm) | 0.026" (0.65mm) |