YAGEO SR1210JR-7W470RL
Part No.:
SR1210JR-7W470RL
Datasheet:
Chuangxin CloudSR1210JR-7W470RL.pdf
Description:
RES 470 OHM 5% 1W 1210
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)