Sanken Electric USA Inc. SPET-21515
Part No.:
SPET-21515
Manufacturer:
Sanken Electric USA Inc.
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
Chuangxin CloudSPET-21515.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOTT 150V 15A TO-252
Manufacturer:
Sanken Electric USA Inc.
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
150 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
980 mV @ 6.5 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
70 µA @ 150 V
Operating Temperature - Junction:
-40°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TO-252
Datasheet:
Chuangxin CloudSPET-21515.pdf
1. How to order SPET-21515 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SPET-21515 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SPET-21515?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SPET-21515.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SPET-21515 pin diagram, SPET-21515 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SPET-21015 SPET-21515
Part Number SPET-21015 SPET-21515
Manufacturer Sanken Electric USA Inc. Sanken Electric USA Inc.
Series - -
Package/Case TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode 1 Pair Common Cathode
Technology Schottky Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V 150 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A 15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 980 mV @ 6.5 A 980 mV @ 6.5 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr 70 µA @ 150 V 70 µA @ 150 V
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C