SMW222RJT.pdf
SMW222RJT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMW222RJT.
| Image |  |
| Part Number | SMW222RJT |
| Manufacturer | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SM, CGS |
| Package/Case | 2616 (6740 Metric), J-Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 22 Ohms |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 2W |
| Composition | Wirewound |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | SMD |
| Size / Dimension | 0.264" L x 0.157" W (6.70mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.152" (3.85mm) |