Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMPC43ANHM3/I
Part No.:
SMPC43ANHM3/I
Datasheet:
Chuangxin CloudSMPC43ANHM3/I.pdf
Series:
TransZorb®, eSMP™
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMPC43ANHM3/I on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMPC43ANHM3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMPC43ANHM3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMPC43ANHM3/I.
Image SMPC43ANHM3/I SMPC43ANHM3/H
Part Number SMPC43ANHM3/I SMPC43ANHM3/H
Package/Case TO-277, 3-PowerDFN TO-277, 3-PowerDFN
Series TransZorb®, eSMP™ TransZorb®, eSMP™
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V 43V
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.6A 21.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)