Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMPC28ANHM3/I
Part No.:
SMPC28ANHM3/I
Datasheet:
Chuangxin CloudSMPC28ANHM3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC TO277A
Series:
TransZorb®, eSMP™
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMPC28ANHM3/I on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMPC28ANHM3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMPC28ANHM3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMPC28ANHM3/I.
Image SMPC28ANHM3/I
Part Number SMPC28ANHM3/I
Manufacturer Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package/Case TO-277, 3-PowerDFN
Series TransZorb®, eSMP™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)