SMM02070C8259DBP00.pdf
SMM02070C8259DBP00.pdf
| Image |  |
| Part Number | SMM02070C8259DBP00 |
| Product Status | Active |
| Resistance | 82.5 Ohms |
| Tolerance | ±0.5% |
| Power (Watts) | 1W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 |
| Ratings | MELF |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm) |