SMM02070C2701DBP00.pdf
SMM02070C2701DBP00.pdf
| Image |  |
| Part Number | SMM02070C2701DBP00 |
| Product Status | Active |
| Resistance | 2.7 kOhms |
| Tolerance | ±0.5% |
| Power (Watts) | 0.4W, 2/5W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 |
| Ratings | 0207 |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm) |