Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM0204VD2153DB300
Part No.:
SMM0204VD2153DB300
Datasheet:
Chuangxin CloudSMM0204VD2153DB300.pdf
Description:
SMM0204 25 215K 0,5% B3 EN140401
Resistance:
215 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order SMM0204VD2153DB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMM0204VD2153DB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMM0204VD2153DB300?
Image SMM0204VD2153DB300
Part Number SMM0204VD2153DB300
Product Status Active
Resistance 215 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)