Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM0204VC6049FB000
Part No.:
SMM0204VC6049FB000
Datasheet:
Chuangxin CloudSMM0204VC6049FB000.pdf
Description:
SMM0204 50 60R4 1% B0 EN140401-8
Resistance:
60.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order SMM0204VC6049FB000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMM0204VC6049FB000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMM0204VC6049FB000?
Image SMM0204VC6049FB000
Part Number SMM0204VC6049FB000
Product Status Active
Resistance 60.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)