Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM0204VC1503FB000
Part No.:
SMM0204VC1503FB000
Datasheet:
Chuangxin CloudSMM0204VC1503FB000.pdf
Description:
SMM0204 50 150K 1% B0 EN140401-8
Resistance:
150 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order SMM0204VC1503FB000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMM0204VC1503FB000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMM0204VC1503FB000?
Image SMM0204VC1503FB000
Part Number SMM0204VC1503FB000
Product Status Active
Resistance 150 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)