Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02040E1723CB000
Part No.:
SMM02040E1723CB000
Datasheet:
Chuangxin CloudSMM02040E1723CB000.pdf
Description:
RES 172KOHM 0.25% 1/4W MELF 0204
Resistance:
172 kOhms
Tolerance:
±0.25%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Mini MELF
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order SMM02040E1723CB000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMM02040E1723CB000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMM02040E1723CB000?
Image SMM02040E1723CB000
Part Number SMM02040E1723CB000
Product Status Active
Resistance 172 kOhms
Tolerance ±0.25%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings Mini MELF
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)