Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02040E1699DB300
Part No.:
SMM02040E1699DB300
Datasheet:
Chuangxin CloudSMM02040E1699DB300.pdf
Description:
SMM0204 15 16R9 0,5% B3
Resistance:
16.9 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0204
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order SMM02040E1699DB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMM02040E1699DB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMM02040E1699DB300?
Image SMM02040E1699DB300
Part Number SMM02040E1699DB300
Product Status Active
Resistance 16.9 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)