Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02040D4422BB300
Part No.:
SMM02040D4422BB300
Datasheet:
Chuangxin CloudSMM02040D4422BB300.pdf
Description:
RES 44.2KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Resistance:
44.2 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Mini MELF
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order SMM02040D4422BB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMM02040D4422BB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMM02040D4422BB300?
Image SMM02040D4422BB300
Part Number SMM02040D4422BB300
Product Status Active
Resistance 44.2 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings Mini MELF
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)