Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02040D2211CB300
Part No.:
SMM02040D2211CB300
Datasheet:
Chuangxin CloudSMM02040D2211CB300.pdf
Description:
SMM0204 25 2K21 0,25% B3
Resistance:
2.21 kOhms
Tolerance:
±0.25%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order SMM02040D2211CB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMM02040D2211CB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMM02040D2211CB300?
Image SMM02040D2211CB300
Part Number SMM02040D2211CB300
Product Status Active
Resistance 2.21 kOhms
Tolerance ±0.25%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)